Desatero originálního interiéru

od | Úno 15, 2020 | Látkové dekorace - inspirace, Praktické tipy a návody

Nebaví vás skandinávský styl a toužíte po nevšednosti, originalitě a hravosti? Pak mám pro vás jednoduché tipy, jak svůj interiér s lehkostí a hlavně s radostí pozvednout do nebeských výšin 🙂

1. Každá místnost by měla mít alespoň jeden starožitný kousek nábytku nebo dekorace

Vše nové, jednoduché, designové může ve výsledku působit fádně a neútulně. Už samotná procházka starožitnictvím je zážitek. Kupte si věci, které na vás budou promlouvat a obohatí váš domov o hlubší energii.

2. Zkombinujte ve svém interiéru 3 krásné barvy (a více)

Správně vybrané barvy jsou základem spokojeného bydlení. Bílá s bílou vás časem přestane naplňovat. Základem vašeho interiéru by proto měly být alespoň tři barvy, které se jemně prolínají ve všech jeho aspektech. Rada nakonec – barvy nevybírejte podle poslední módy, ale podle toho, jak na vás působí a čeho jimi chcete v interiéru dosáhnout.

3. Nezapomeňte na zlato

Zlato je známkou luxusu. A přiznejme si, kdo by nechtěl luxusní bydlení? Jestli chcete zlato povýšit ještě na vyšší úroveň, přidejte k němu sametově černou barvu. Tuhle dvojici si rozhodně zamilujete.

4. Klíčem k dokonalému interiéru je správný MIX různých stylů

Držíte se zuby nehty jednoho stylu? A nemáte náhodou pocit, že vás to trochu omezuje? Dovolte si popustit uzdu své fantazii a nechat se vést vlastní intuicí. To, že se vám líbí více stylů neznamená, že si mezi nimi musíte nutně vybrat pouze jeden. Pracujte s citem a namixujte si z nich vlastní osobitý styl.

5. Buďte extravagantní s divokým leopardem

Dřímá ve vás zvíře? Tak ho pusťte ven a pořiďte mu kamaráda 🙂 Zvířecí vzory snad nikdy nevyšly z módy a můžete je bez obav použít na jakémkoli doplňku. Jen to s nimi moc nepřehánějte, aby vás nezahnaly do kouta 🙂

6. Neberte to příliš vážně 🙂

Buďme k sobě upřímní…nejsme dokonalí. A tak ani náš interiér nemusí být dokonalý. Proč? Protože by měl odrážet naší osobnost a společně s námi růst. Odhoďte všechen strach z toho, že něco koupíte nebo zkombinujete špatně. Důležité přeci je, jak se doma ve výsledku cítíte.

7. Mějte vždy na paměti, že MÉNĚ je NUDA!

Minimalismus je fajn. Ale rozhodně na něj zapomeňte při výběru látek, tapet a koberců. Tyto tři věci jsou totiž základem útulnosti a pohody. Chladný, leč minimalistický interiér, vás večer nezahalí do příjemné atmosféry plné klidu a harmonie.

8. Měkké věci přidávají na útulnosti a pohodě

Tak tedy ještě jednou 🙂 Látky – závěsy, záclony, polštářky, přehozy, ubrusy, koberce…to vše naprosto mění charakter vašeho interiéru. Prostě a jednoduše mění interiér na domov. A to je to, co potřebujeme, nebo ne?

9. Lemovky, třásně a roztomilé detaily přidejte na každou látku

Na detailech záleží. I když si jich na první pohled možná nevšimnete. Jenže doma nejste přeci jen na první pohled. A ten stý pohled dokonalý detail určitě ocení 🙂

10. Nikdy nenechávejte své zdi holé

Tapety by vždy měly zdobit alespoň jednu zeď vašeho pokoje, ideálně ovšem všechny čtyři 🙂 Jinak zůstanou holé, bez fantazie a bez napojení na zbytek dekorací.